insanı ölüme bile sürükleyebilir hikayeyaz.net
in

İnsanı Ölüme Bile Sürükleyebilir


Arkadaşlar sanalda tanıştığınız bir kızın samimiyetine inanıp yüz yüze buluşmadan önce 2 kere düşünün derim. Ben bunu yaşadım ve öğrendim.

Hava kararmak üzere. Emreyle 2 haftadır sanal konuştuğum kızın yanına gidiyorum 1 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Otobüs tamamen dolu. En arka koltuğa çöreklendim. ” Nerelisin hemşehrim ” diyen koltuk yoldaşımla hiç konuşmadım.

Hep merak ettiğim ve gidemediğim bir şelale vardı. Orada buluşacaktık. Acelemiz var, abartısız 100 üzeri basamaktan çıktık. İkimizin de nefesi kesilmişti. Göz göze geldik. 2 kız bize doğru geliyordu birisi çok güzel, diğeri çok çirkindi.

2 haftadır konuştuğum kızın çirkin olabilme olasılığına ihtimal bile vermedim. Rahattım. Bunun neşesiyle Emre’yle dalga bile geçtim.

__ Emre seninki de fena değilmiş, Rahat ol aslan.

__ Yok ya sen konuş ben burada bekliyorum.

Emre ardı arkasına küfür saydırıyordu… Kızlar iyice yaklaştı bu andan sonrası gerçekten de hayatımı kararttı. Çirkin olan kız :

__ “Serkan sensin galiba” dedi.

__ “Evet” dedim.

__ Ben de Nil memnun oldum.

Gözlerinin ruhu solmuş. Göz değil de sanki eskimiş bir tahta parçası bana bakıyor. Kolları kısalmış rengi atmış montunun cebinden çikarttığı anahtarlığı bana sallayarak konuşuyor.

__ “Nerede kaldın ?” dedi

İnanılmaz geliyordu kız… Nil`in o güzel arkadaşına bakakalmışım. “Şaka yaptık Nil benim” demesini bekliyordum. Emre’yse arkasını dönmüş gözlerinden yaşlar geliyordu gülmekten.

__ “Hadi” dedi

__ “Ne hadi?’’ dedim

__ Nerede kaldın dedim hiç bir şey söylemedin

Değil cevap vermek, gıkımı bile çıkaramıyordum. Emre bana, ben ona bakıyordum. Sağımı solumu çekiştirdim

__ Hadi amaaa bekliyorum, dedi.

__ Iiihh hihhi, konuşamıyordum galiba.

Emre gülmekten bayılıyor. Sinirleniyorum, gitsem gidemiyorum, kalsam hayatta kalamam. Sonunda konuşmaya karar verdim ve hemen bir plan kurdum kafamdan. “Bu kızla öylesine yarım saat falan konuşayım bir daha nasılsa görmeyeceğim ki” diye düşündüm.

__ “Bir şeyler içelim mi ?” Dedim

__ Tamam olur.

Nil’in arkadaşı gelmiyordu.Emre de gelmiyordu. Buna asla katlanamazdım

__ Emre buraya gelsene

__ “Ya siz konuşun ben burada bekliyorum” dedi gülerek

(yedirmem ulan yedirmem )

__ Arkadaşına söyler misin? Onlar da bizimle gelsinler

__ Nisan hadi siz de gelin

Nisan da bize takıldı. Az önce gelmeyen Emre arkama baktığımda geliyordu. Etrafta sarhoş ve ne olduğu belli olmayan kisiler de vardı. Nil sürekli bana bakıyordu. Ne biçim kız bu dedim kendime. İnsanı intihara bile sürükleyebilirdi. Rahattım. Nisanı kesiyordum ben de. Nil’e sadece aralarda bakıyordum. Nisandan tarafa geçiyorum. Nil`de hemen benim yanıma geçiyordu. Bir kaç sefer tekrarlandı bu durum. En sonunda pes ettim.

__ Ya şeyy biz geç kaldık da gitmemiz gerekiyor.

__ “Tamam yarın yine buluşalım mı ?” dedi

__ Bilmem ki ben sana haber veririm

__ Her şey için teşekkür ederim Serkan. Sen bana çok doğal davranıyorsun. Hoşuma gitti. Sıkıldım yapaylıktan

__ Ya ya öyle

Numaramı değiştirdim, Msn`den silip engelledim, okulunun önünden bile hiç geçmedim. Üç gün oldu hiç haber yok. Sonra unuttum gitti. Bir hafta kadar sonraydı. İki elim dolu alışverişten geliyordum. Apartmana doğru yönelirken ne göreyim ? Yanında Emre ve Nisan da vardi. Kafamın içinde flaşlar patlıyordu. Geriye doğru sayıyordum. Tüm içtenliğiyle gülümsedi. Bana doğru koştu. Elimdeki paketlerden bazılarını aldı, arabanın kapısını açtı ve içeri girmemi bekledi. Devamlı gülümsüyordu.
 • Ne düşünüyorsun?

  Olumlu Oy Olumsuz Oy

  Toplam oylar: 0

  Olumlu Oylar: 0

  Olumlu Oyların Yüzdesi: 0.000000%

  Olumsuz Oylar: 0

  Olumsuz Oyların Yüzdesi: 0.000000%

  Yorumlar

  Bir cevap yazın

  Yükleniyor…

  Yorumlar

  yorumlar