Gerçek demir adamın Hikayesi Rob,
Gerçek demir adamın Hikayesi Rob,
in

Gerçek Bir Demir Adam

Rob, henüz beş yaşındaydı. Babası yönetmen olduğu için daha beş yaşındayken küçük roller alıyordu.

Fakat babası bir uyuşturucu bağımlısıydı. Rob altı yaşına girdiğinde uyuşturucuyla tanıştı. Babası ona ilk kez esrarlı bir sigara uzatmıştı. Yaşı küçük olmasına rağmen uyuşturucuyu denemesine izin veriliyordu. Küçük Rob bunu yapmanın, babasıyla iletişim kurmanın bir yolu olduğunu düşünüyordu.Ona göre babası, kendisine olan sevgisini, uyuşturucu kullanmasına izin vererek gösteriyordu. Babasının sevgisini hissetmenin tek yolu, onunla ortak bir şeyler yapıyor olabilmekti.Bu ortak yol da uyuşturucu olmalıydı.Önceleri babasıyla birlikte maruana içerken, daha sonraları bu bir kokain bağımlılığına dönüştü.

Rob, dokuz yaşına geldiğinde tam bir uyuşturucu bağımlısı olmuştu.

11 yaşına geldiğinde anne ve babası boşandılar.

Uyuşturucu ile erken yaşlarda tanıştığı için girdiği hiçbir okulu da bitiremiyordu.

19 yaşına geldiğinde bir kızla tanıştı.Fakat uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle yedi yıl sonra ilişkileri sona erdi.Sonrasında ise hayatı tamamen kontrolden çıkmaya başladı.Uyuşturucu bağımlılığı günden güne artıyor ve kötüye gidiyordu.

İlk tutuklanmasında, alkollü araç kullanma, eroin ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarından 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.Fakat şartlı tahliye olarak 3 yıl boyunca uyuşturucu testlerine katılma ve rehabilitasyona tabi tutulma şartıyla serbest bırakıldı.

Serbest kaldıktan sonra Rob bir gün, aşırı uyuşturucu kullanımından dolayı komşusunun evinde uyuyakaldı ve uyuşturucu testi seanslarından birini kaçırdığı için mahkeme tarafından yeniden tutuklanarak 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapiste çok kötü günler geçirmişti.

Bir defasında karıştığı bir hapishane kavgasından sonra ayıldığında kendini, kendi kanından oluşan bir havuzda buldu. Çok kötü günler yaşıyordu. Hapisten çıktıktan sonra hiç parası yoktu ve artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmamıştı.

Bir pizzacıda kendine iş buldu ve saati 8 sente çalışmaya başladı.

Bu arada yeteneği sayesinde yeni bir film ekibinde iş buldu. Rob aynı zamanda iyi de bir müzisyendi.Bir dizide rol almakta aynı zamanda da bağımlılık tedavisi görmekteydi. Bir süre tedavi gördü fakat daha sonra çılgın gece hayatına ve uyuşturucuya geri dönmüştü.Uyuşturucu kullandığı için rol aldığı diziden atıldı. Çabalarıyla dizinin 5. sezonunda ancak küçük bir rol alabildi.

Bir gün yapımcı bir kadınla tanışan Rob, kadına aşık oldu ve ona evlenme teklif etti. Fakat kadın, uyuşturucuyu bırakmadığı takdirde kendisiyle asla evlenmeyeceğini söyledi.

Bu artık Rob için dönüm noktası olmalıydı. Gördüğü tedavilerle 2 yıl içinde kendisini tamamen uyuşturucudan arındırmayı başardı ve yapımcı kadına yeniden evlenme teklifinde bulundu. Bu kez geri çevrilmemişti. Aşık olduğu kadınla evlenmeyi başardı.

Her şeye rağmen yılmadı ve yaptıklarının bedelini ödedi. Daha sonrasında oynadığı filmler sayesinde çok büyük bir başarı yakalayarak ünlendi. Dünyanın en çok kazanan isimler listesinde yer aldı.

Onu herkes ilk önce ‘Demir Adam’ olarak tanıdı. Ama hayalî olarak üretilmiş bir isim, gerçekte aktörünü bu kadar güzel tarif edemezdi herhalde. Çünkü o yaşadıklarıyla sanki gerçek bir demir adamdı.
 • Ne düşünüyorsun?

  Olumlu Oy Olumsuz Oy

  Toplam oylar: 0

  Olumlu Oylar: 0

  Olumlu Oyların Yüzdesi: 0.000000%

  Olumsuz Oylar: 0

  Olumsuz Oyların Yüzdesi: 0.000000%

  Yorumlar

  Cevap bırakın

  Bir cevap yazın

  Yükleniyor…

  Yorumlar

  yorumlar