inek ahırı
in

İnek Ahırında Tuhaf Bir Akşam

Serdar yirmili yaşlarda bir gençti. İnternet kafede çalışıyor, dinlenmek içinse ara sıra arkadaşlarıyla sohbet odası olarak kullandıkları eski inek ahırı na gidiyordu.

İnek ahırı Serdar’ın arkadaşı Halit’in ailesine aitti fakat boştu. Faal olarak kullanılmadığı için gençler burayı kendilerine oturma mekanı olarak düzenlemişlerdi.

Ahırda her şey vardı. Bir oda gibi düzenlenmişti.Halı, çekyat, bir eski bilgisayar ve bilgisayar masası…İnternet bağlantısı bile vardı. Gençler ara sıra burada bir araya gelirler, sohbet edip yer içerlerdi.

Yine bir akşam 18:00 sıralarında serdar bu odaya geldi. Hava kararmak üzereydi. O sırada odada başka kimse yoktu. Bir sigara yaktı ve 15 – 20 dakika öylece oturdu. Daha sonra bilgisayarı açtı.Bilgisayar çekyatın yanındaydı.

Bir süre bilgisayarda oyalandıktan sonra film arşivinden Kemal Sunal filmlerinden birini açtı. Çekyata uzandı.Bir yandan sigarasını içiyor, diğer yandan da filmini izliyordu. Sigarasını bitirdikten sonra bir süre daha filmi izlemeye devam etti. Bir süre sonra da yattığı yerde uyuyakaldı. Daha sonra birden uyandı.Aradan bir saatten fazla geçmişti.Yanında arkadaşı Halit’in dikildiğini gördü.Halit donuk bakışlarla öylece durmuş, halen devam eden filmi izlemekteydi.

Serdar yanında ayakta filmi takip eden Halit’i görünce biraz daha kendine geldi.

-Ne haber Halit ?

Halit bunu duyunca kafasını Serdar’a doğru çevirdi ama hiç konuşmadı. Serdar tekrar cümle kurmaya kalmadan Halit eliyle hoşçakal işareti yaparak döndü ve gitti. Giderken gıcırdayan kapıyı bile çekti.

Serdar biraz daha kendine gelmek için dinlendikten sonra devam etmekte olan filmi kapattı.Bilgisayarı da kapatarak odadan çıktı.

Ayakkabılarını giydi, bağcıklarını bağladı.Tam kapıdan çıkmak üzereydi ki Halit tekrar geldi.

– Ne haber Halit Napıyorsun ?

+ İyiyim dostum sen belki buradasındır diye bir bakayım dedim. Nasıl gidiyor?

-İyi gidiyor işte.İzlemek için Kemal Sunal filmi açmıştım uyuyakalmışım. Akşam olmuş.Az önce benimle neden konuşmadan çıkıp gittin ?

+Nasıl ? Ne konuşması dostum ben daha buraya şimdi geldim.

-Halit benimle dalga geçme…Az önce odadaydın.Ben uyandığımda başıma dikilmiş ekrana bakıyordun.

+Yoo gerçekten ben değildim ben daha yeni geliyorum.

Serdar duydukları karşısında şok olmuştu.Halit ilk kez odaya geldiğine dair yeminler ediyordu.Daha önce şaka yapmış ya da şaka yapmayı sevecek biri değildi Halit.

Doğru Söylüyordu fakat Serdar düşünüyordu. Uykulu olduğu için değildi gördükleri.Kesin ve net olarak görmüş, konuşmuştu.Ancak karşısındaki hiç sesli cevap vermeden elini kaldırarak hoşçakal işareti yapmış ve kapıyı çekerek hızla uzaklaşmıştı.

İşin ilginci, Halit olarak gördüğü şey ile gerçekten gelen Halit’in üstündeki kıyafetler de aynıydı. Serdar bu olaydan sonra farklı şeyler düşündü ve bir daha tek başına oraya gitmedi.
 • Ne düşünüyorsun?

  Olumlu Oy Olumsuz Oy

  Toplam oylar: 0

  Olumlu Oylar: 0

  Olumlu Oyların Yüzdesi: 0.000000%

  Olumsuz Oylar: 0

  Olumsuz Oyların Yüzdesi: 0.000000%

  Yorumlar

  Bir cevap yazın

  Yükleniyor…

  Yorumlar

  yorumlar